Mysia Fotoğraf Müzesi Bursa Nilüfer’de Açıldı

Mysia Fotoğraf Müzesi Bursa

Bursa’da ilk olma özelliği taşıyan ”Mysia Fotoğraf Müzesi” Nilüfer Belediyesinin katkıları ile 7 Ekim 2017 Cumartesi günü kalabalık bir fotoğrafseverin katılımı ileMisi Mahallesinde açıldı.

Fotoğraf severlerin katılım gösterdiği açılışta küratörlüğünü Engin Özendes’in yaptığı “İçeride-Dışarıda ” fotoğraf sergisinde Cem Turgay, Atilla Özdemir, Sefa Ulukan, Lale Tara ve Koray Olşen ‘in fotoğrafları yer aldı. Aynı zamanda Cep Galeri bölümünde “Yitirdiklerimiz” başlığı altında Kemal Gözübüyük ve Murat Karaman’ın fotoğraflarınada yer verildi.

Mysia Fotoğraf Müzesi Bursa Nilüfer’de Açıldı

 

Müzeyle ilgili Mysia Yolları’nın başladığı yerde, Bursa’nın ilk fotoğraf müzesinin kapılarını açıyor olmasını anlamlı bulduğunu belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Fotoğraf Müzesi’nde güncel sergi salonları aracılığıyla fotoğraf tarihi hem görsel, hem de dijital şekilde ifade ediliyor. Müzemizde, kütüphane ve arşiv odası, işitsel ve görsel anlatımlar ve bir kış bahçesi yer alıyor. Müzemiz, çatısı altında bulunan karanlık oda, atölye çalışmaları için de olanak sunuyor. Fotoğraf Müzesi’nin, yalnızca fotoğraf sanatına ilgi duyanların değil, deklanşöre basıldığında kaydedilen tüm anlara tanıklık etmek isteyen herkesin uğrak yeri olacağına inanıyorum” dedi.

 

 

 

Mysia Fotoğraf müzesinin bünyesinde teknik ve görsel sergilemelerin yanı sıra , siyah beyaz karanlık odası, eğitim salonu, kütüphanesi mevcut. Atölye çalışmalarına imkan tanınan müzenin bir kış bahçesi de ziyaretçilerin hizmetinde.
Müze Bursa, Gümüştepe Mahallesi (Misi) Pınar caddesinde Pazartesi hariç her gün saat 10 :00 ile 18:30 arasında gezilebilir.

 

Kaynak: TFSF, Bursa/Evrensel Gazetesi

Fatih Akkuş
Kısaca Fotoğraf Adamı ;)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir