“Orjinal” Polaroid Geri Döndü!

Polaroid Kendi Firmasıyla Yeniden Kullanıma Sunuluyor!

Polaroid geri döndü! İnstant (şip-şak) fotoğraf makinelerinin atası, firmanın adıyla özdeşleşen, polaroid formatta fotoğrafçılığı getiren modellere yıllar sonra bir yenisi ekleniyor. Firmanın ismi artık Polaroid Originals. Bu yeni markayla birlikte tanıtılan fotoğraf makinesi OneStep 2 ve İ-Type Film geniş yankı uyandıracağa benziyor.

 

Firma kendini beklenmedik şekilde düzenlenen bir lansman ile tanıttı. Lansman, 1937’de Edwin Land tarafından kurulan efsanevi Polaraid markasının 80. yıl dönümüne denk geliyor. 1990’lı yılların başında fotoğrafçılığın zirve noktasına gelmesinin ardından Polaroid 2001 yılında iflas etmiş ve 2008’de instant film üretimine son vermişti.

OneStep 2 İnstant Fotoğraf Makinesi

Yeni Polaroid Originals OneStep 2, eski ikonik OneStep’in manevi halefi olan yeni bir instant fotoğraf makinesi. Eski tipteki OneStep gibi OnStep 2 de hem 600 filmi hem de yeni İ-Type filmi ile uyumlu tamamen analog tarzda üretilmiş.

OnStep 2’nin özellikleri arasında; yüksek kaliteli bir lens, 60 günlük pil ömrü, dahili flaş, otomatik zamanlayıcı, şarj edilebilir 1100 mAh lithium-ion pil (usb yoluyla) ve herkese hitap eden kullanımı kolay son derece minimal tasarım bulunuyor.

Üretici firma, “OnStep 2, deklanşöre her basışınızda binlerce kimyasal tepkimeyi ateşliyor ve gerçek, saf, tamamen eşsiz bir görüntü ortaya çıkarıyor”diyor.

İ-Type İnstant Film

Firmanın yeni tanıttığı İ-Type film renkli, siyah-beyaz ve özel baskı farklılıklarına sahip. İsminin içindeki “İ”, “İnanılmaz” anlamına geliyor.

Firma, “Her instant fotoğraf makinesi kendisinin yanında bir de filme ihtiyaç duyar ve İ-Type kameralarınızın kendi özel İ-Type filmi var.” diyor. “Bu film, OneStep 2 için bataryasız ve ruloya hazır durumda. Cebinizi düşünen bir seçenek.”

“Yeni film, Polaroid’in ünlü olduğu farklı rüya estetiğine sahip.”

Son olarak ürünün henüz Türkiye pazarında olmadığını ancak şirketin internet sitesinden sipariş verebileceğinizi söyleyelim. İletişim için linke buradan ulaşabilirsiniz: https://eu.polaroidoriginals.com

İşte yeni İ-Type film ile çekilmiş örnek fotoğraflar:

 

Kaynak: Petapixel

Fatih Akkuş
Kısaca Fotoğraf Adamı ;)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir