Sony A9 20fps Fotoğraf Çekim Hızı Videoya Eşdeğer

Sony A9 20fps Kesintisiz Fotoğraf Çekerse Ne Olur?

 

Sony A9’un sürekli modda saniyede 20 kare fotoğraf çekim hızı dillere destan diyebiliriz. Aşağıdaki videoyu izlediğinizde yeni Sony A9’un ne kadar hızlı bir aynasız fotoğraf makinesi olduğunu göreceksiniz.

 

Son A9 20fps

 

Sürekli olarak çekilen 20 kare fotoğraftan oluşturulan video adeta pürüzsüz bir video sahnesi gibi izlenebiliyor. Bilindiği gibi 1 saniyelik video 24 kare fotoğraftan oluşmaktadır. 16 kare üzeri sıralanan fotoğraflar video oluşturmaya yeterken bu ikisinin arasında kalan Sony A9’da sürekli modda 20 kare fotoğrafla neredeyse video kamera ile çekilmiş gibi görüntü elde edilmekte.

Sony A9 focus kilitlendiğinde 20 kareye kadar kesintisiz fotoğraf çekebiliyor. Oldukça etkileyici özelliklere sahip makinenin performansını Hindistanlı Amar Ramesh bu fikirle başarılı bir şekilde ortaya koymuş oldu.

 

 

Ramesh ve ekibi çektikleri yaklaşık 12.000 fotoğraftan en iyi açılara sahip 2500 fotoğrafı seçtiler. Fotoğrafları önce Lightroom’da ardından Final Cut Pro’ya atarak video haline dönüştürdüler. Bu video çekmenin kolay bir yolu değil elbette fakat Sony A9’un performansının ne derece başarılı ve inanılmaz olduğunun bir göstergesi. Aşağıdaki videoda ise yapım aşamasına ait bazı anlar bulunmakta.

 

 

 

(Kaynak: Amar Ramesh  ve Petapixel.com)

Fatih Akkuş
Kısaca Fotoğraf Adamı ;)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir