Dji Mavic Mini Fotoğrafçıların Yeni İlgi Odağı

Dji Mavic Mini Fotoğrafçıların Yeni Gözdesi

Tüketici uçakları ilk kez 2010 yılında piyasaya sürüldü ve yıllar içinde teknoloji, boyut ve fiyat önemli ölçüde arttı. Örneğin, DJI Mavic 2 Pro , bir tuğla boyutuna katlanır, bir Hasselblad-badged 20MP kameraya sahiptir ve yaklaşık 1550 $ tutarındadır. Ancak hava fotoğrafçılığı konusunda uzmanlaşmış bir fotoğrafçı değilseniz, maliyeti “beğenip beğenmediğinizi görün” yaklaşımı için hala yüksek.

Ve piyasada çok sayıda ucuz mini uçağı bulunmasına rağmen, hiçbiri DJI’nin pazarlama kasları veya marka kaseti gibi özelliklere sahip değil. Mavic Mini’ye girin .

 

 

249g ve 399 dolarda (gerçekçi olarak, ekstra piller, seri şarj cihazı, vb. İçeren Fly More kiti için 499 Dolar harcarsınız) Mini, cihazın FAA’ya kaydedilmesini önleyecek kadar hafiftir (açık olması için ticari kullanım yine de uygunluk gerektirir) FAA’nın Küçük UAS Kuralı’na (aka Bölüm 107) ve fotoğrafçıların bir strobe kiti, yalpalama veya eğme motorunun yanı sıra araç kutularına eklemeyi düşünerek ciddiye alabilecekleri kadar ucuz. DJI’nin bunlardan bir ton satacağına inanıyorum, ancak fotoğrafçılar için nasıl kullanacağınız onun faydasını belirleyecek.

Havadan fotoğraf projesinin tamamını çekmek yine de çok nadirdir , ancak uçağın fotoğrafçılığın fotoğrafçılığından kurumsal pazarlamaya kadar sayısız niş içinde daha yaygın hale geldiğine şüphe yoktur. Antenler, hikayeyi farklı ve bazen daha iyi bir bakış açısıyla anlatıyor .