Adobe iPad Photoshop’a AI Destekli Seçim Aracı Ekledi

iPad Photoshop Uygulamasına Yeni Özellik Eklendi

Kasım ayında gelmesi beklenen Adobe iPad Photoshop uygulaması için ilk büyük güncellemeyi yayınladı. Bu ilk güncelleme, Adobe Sensei AI ile çalışan konu seçme aracını (ilk olarak masaüstü versiyonu 2018’de kullanılmaya başlandı) iPad sürümüne ekleyerek tek dokunuşta karmaşık seçimler oluşturmayı kolaylaştırdı.

Konuyla ilgili açıklamayı ve hatta nasıl çalıştığına dair ekran görüntüsü ve bilgileri Photoshop Ürün Müdürü Pam Clark Adobe Blog sayfasında kullanıcılarla paylaştı.

“Seçme Konusunda, karmaşık seçimleri hızlandırmak ve görüntünün konusunu otomatik olarak seçmenize olanak sağlamak için Adobe Sensei AI makine öğrenme teknolojisini kullanır”

“İPad’deki bu özellik, masaüstündeki Photoshop’ta olduğu gibi tamamen çalışmakta ve iPad’de bulunan seçim yeteneklerini ve hızını büyük ölçüde artırarak aynı sonuçları verir.”

 

 

Adobe iPad akıllı seçim aracı

 

Adobe Photoshop akıllı seçim aracı

 

Clark, “Sonuçlar, her biri seçim sürecinin farklı bölümleri için optimize edilmiş, birbirine bağlanmış birkaç Sensei AI ve mantıksal çğrenme algoritması tarafından yönlendiriliyor” diyor. “Örneğin, bir algoritma seçimi oluştururken, bir diğeri keskin bir kenar oluşturmak için görüntüyü tarıyor, vb fikirler ediniyor. Benim için asıl şaşırtıcı olan, ekibin tüm algoritmaların performansını ayarlaması, böylece birlikte neredeyse anında tek bir dokn-unuşla güzel bir seçim yapabiliyorlar”

İşe yaradığını görebildiğimiz ve Adobe yetkililerinin nezaket gösterip paylaştıkları bazı öncesi ve sonrası seçim özelliğine dair ekran görüntüleri sizlerle;

 

iPad Photoshop
iPad Photoshop

 

Adobe Programları Hakkında Yazılarımız İçin Tıklayınız